Klasická masáž

Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.

.Klasická masáž způsobuje značné prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení výměny látkové, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody…) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken, povolením spazmů.

Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži). Masáž může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin klouby fixujících.

Pravidelným promasírováním těla a nejvíce namáhaných partií je možné předcházet vážným zdravotním problémům.

Amma masáž - masáž vsedě

Japonská AMMA masáž znamená v přibližném překladu „uklidňovat rukama“.Toto terapeutické umění vychází z tradiční japonské akupresury, ale praktikuje se v moderní podobě. Je to spojení východní filosofie práce s tělem a energií se současnými moderními požadavky na rychlou regeneraci člověka. AMMA  masáž probíhá na speciální židli po dobu 30 minut, kdy klient zaujímá pohodlnou polohu vsedě. Masér provádí hmaty přes oblečení nejen palci a dlaněmi, ale také předloktím i lokty.

Stimulací řady bodů podle meridiánů na zádech, šíji, pažích, rukou, bocích a na hlavě je klient postupně uvolňován a zároveň nabíjen novou energií.Díky použití židle a upravené starobylé masážní techniky, se AMMA stává masáží budoucnosti – pomocí v našem uspěchaném, stresujícím životním stylu.

Doporučuje se zejména osobám se sedavým způsobem zaměstnání.

Při AMMA masáží odpadá případný ostych, protože se provádí přes oděv.

Tato masáž je velmi vhodná  pro muže s větším bříškem, kterým by se nepohodlně leželo na masážním lůžku, pro ženy s většími prsy, pro kojící maminky, které by vleže bolela prsa, pro klienty s potížemi s páteří ( pro ty, co nevydrží dlouho ležet na relativně tvrdé podložce masážního lehátka).

Aroma / relaxační masáž záda, šíje + plosky

Aromaterapeutická /relaxační masáž patří mezi masáže, kde se nevyužívá hloubkových hmatů, jedná se o  formu jemných, speciálně vedených hmatů v kombinaci se silou vonných olejů.. Jde tedy o lehkou, relaxačně zážitkovou masáž doprovázenou aromaterapií. Vonné oleje jsou postupně aplikovány na pokožku těla, odkud se vstřebávají do organismu.

Účinky těchto vonných olejů jsou velmi rozmanité. Dají se spolu vhodně kombinovat a ovlivnit tak pozitivně nejen oblast fyzickou, ale také psychickou.  Aromamasáž je velmi příjemná, uvolňující, relaxační a odpočinková procedura, při které se Vám pokožka prokrví aplikací peelingu, rozzáří a  vyčistí.

Nanese se vonný olej a  následuje relaxační masáž, při které se dostavuje jakýsi „stav beztíže „.

Po masáži vonným olejem následuje zábal, který hluboce hydratuje a vyživuje, zlepší prokrvení pokožky a navrátí ji mladistvý vzhled.

Během zábalu se provádí masáž nohou a chodidel pro celkovou relaxaci a duševní pohodu.

Dopřát by si ji měli především ti, kdo jsou vystaveni stresu a nemají dostatek času pro kvalitní odpočinek. Výraznou předností této masáže je schopnost harmonizovat mysl i tělo, dovolit nám opět najít vnitřní rovnováhu a odpočívat.

Čínská masáž šíje, páteře a kyčlí

pozor, nejedná se o klasickou masáž Tuina

Očekáváte úlevu z uvolnění zablokované páteře?

Pak Čínská tlaková masáž zaměřená na původ a příčinu problému je ta správná volba.... Masáž patří mezi tvrdší techniky, využívá větší fyzické síly maséra, v tomto případě se využívá bolesti jako úlevného prostředku. Intenzitu si určuje po dohodě s masérem klient sám. Masáž se zaměřuje na  šíje, celá záda a kyčle.   Kyčlím se ve východních masáží věnuje hodně času, protože se na východě říká, že stáří přichází do těla přes kyčle. Samotná masáž pak využívá jednotlivých masážních a akupresurních  technik, provádí se dlaní, prsty či lokty za účelem stimulace bodů. Prolíná se relaxačními technikami, které napomáhají uvolňování bolestí a blokád zad. Celkově čínská masáž velmi účinně zmírňuje bolesti spojené s vyhřezlou ploténkou a potížemi s kyčlemi. 

Čínská tlaková masáž patří mezi řadu úspěšných léčebných a regeneračních technik tradiční čínské medicíny, jejíž historie sahá přes 5000 let zpět. Díky promačkávání zvláštních bodů a drah na lidském těle dochází k ozdravnému působení nejen na pohybový systém člověka (svaly, šlachy, vazy, klouby), ale také na vnitřní orgány, tělesnou soustavu a na lidskou psychiku.

Kontraindikace – mimo běžnou hlavně osteoporóza! (masáž pak dle doporučení)

 

Čínská bambusová masáž

Tato masáž se řadí mezi velmi účinné masáže na odblokování ztuhlých míst. Při této masáži dochází k uvolnění energetických drah v těle.

Masáž je vhodná pro ty, komu nevadí zmáčknutí některých citlivějších bodů. Pracuje se zde s větší silou, která vede k uvolnění. Je intenzivní, hodně stimuluje a spouští v těle čistící režim. Bývá v návaznosti na čínskou maáž, nebo ji podstupují již zkušenější klienti, aby tato masáž nebyla prvotní.         

Při masírování masér za pomoci bambusových tyčí využívá funkce konkrétních akupunkturních bodů, jejichž výraznou stimulací umožňuje tělu zareagovat a uvolnit potřebné partie v napětí. Jde o jakési „vypínače“ v přeneseném slova smyslu. Zmáčknutím některých bodů, dojde k okamžitému uvolnění i u dlouhoudobé zatuhlosti.

Kontraindikace – mimo běžnou (těhoteství, nachlazení...) hlavně osteoporóza!

 

Breussova masáž

Breussova masáž, dle zakladatele této metody Rudolfa Breusse, neexistují zničené či opotřebované ploténky, ale pouze zdegenerované. A ty se dají pravidelnou masáží obnovit.

Jedná se o jemnou, citlivou, energetickou masáž zad a páteře, která významným způsobem vyživuje a regeneruje meziobratlové ploténky, zlepšuje prokrvení i okysličení jednotlivých obratlů. Speciálními hmaty se oddalují obratle od sebe a tím ploténka získává prostor " nabobtná " a obratle se lépe narovnají do správné polohy, dojde k uvolnění nervů v oblasti páteře.

Na závěr se z oleje a papíru vytvoří na páteři a v jejím okolí zábal. Tak se zajistí přímá výživa plotének.

K masáži se používá třezalkový olej. Z důvodu použití třezalkového oleje bychom se měli po masáži vyhýbat pobytu na slunci a v soláriu.  

Masáž je jemná a tak nejsou známy žádné kontraindikace.

 

Masáž proti bolesti zad

Jedná se o spojení klasické masáže s breussovou - energeticko-manuální masáží zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky a tím se vyřeší široké spektrum zdravotních potíží. Klient tak zažívá mimo jiné i odbourání hluboko uložených psychických problémů .  

Medová masáž

Unikátní technika, při které dochází pomocí působení včelího medu a speciálních masážních hmatů k odstraňování toxinů, které lidské tělo nahromadilo ve svých tkáních.                 Pracuje se v oblasti zad, kde medová hmota dokáže z organismu doslova vytáhnout všechny škodliviny z životního prostředí, potravin a léků, které se v průběhu života usadily v těle každého z nás. Přes reflexní zóny zad medová masáž také stimuluje činnost jednotlivých orgánů těla a napomáhá tak k celkové regeneraci a relaxaci.           

Medová masáž se doporučuje hlavně lidem, kteří trpí nemocemi kloubů nebo revmatismem. Vypořádá se také s nespavostí, bolestmi hlavy a trávicími obtížemi. Je velmi vhodná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, stáří nebo onemocnění při napětí, nervových poruchách a stavech neklidu.
Neváhejte a dopřejte si sladkost, která pomáhá!

Na konci masáže se med smyje teplou vodou a pokožka  se osuší ručníkem. Pleť je nelepivá, hladká a dobře prokrvená.

Po aplikaci medu by se nemělo po celý zbytek dne používat mýdlo ani kosmetické přípravky na ošetřená místa !!

Kontraindikace -alergie na MED!!   

Medová masáž vytváří pocit důvěry a přijetí. Tak mohou energie, které mohou být blokovány křečovitostí, uvolněny a volně protékat.   

                                                 

Baňkování

                            masáž trochu jinak

Baňkování, neboli vakuoterapie, je vhodnou doplňkovou metodou klasických masáží.
Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a celého pohybového aparátu, ovlivňuje i funkci vnitřních orgánů.

Baňkování je jedna z mála masážních metod, která je doporučena i při nemoci.

Tak, jako je vznik bolestivých míst ovlivněn poruchou zevnitř, lze zpětně jejich léčením ovlivnit vnitřní poruchu, která k jejich vzniku původně vedla.( I štípnutí hmyzem nebo hadí uštknutí se člověk snaží instinktivně vysát).

 Po opakované správné aplikaci vede k úlevě bolesti v zádech a překvapivě i upraví funkce příslušného vnitřního orgánu, na jehož ovlivnění ani pacient nepomyslí. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva.

Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, osvědčily se při léčbě migrény, cukrovky, vysokého krevního tlaku, zažívacích problémů, dny, potížích se  žlučníkem apod.

Baňkami je možné i masírovat. Tuto masáž ve smyslu hlubokého prohřátí a prokrvení nelze jinou metodou docílit nebo nahradit.

Lávové kameny

Použití lávových kamenů při masáži umožňuje nejen hluboké prohřátí svalové tkáně, ale také efektivnější odstraňování potíží a možnost řešit i dlouhotrvající a opakující se obtíže.
Masáž zad, šíje a končetin s pomocí lávových kamenů a přesně cílených masážních technik švédské masáže je nejen efektivním terapeutickým zásahem, ale také velmi příjemnou hlubokou relaxací a regenerací. Masáž dolních končetin vhodně doplňuje terapii při řešení bolestí bederní páteře a problémech s celulitidou a s lymfatickým systémem.
Lávové kameny umožňují hluboké prohřátí a dokonalou relaxaci svalové tkáně a harmonizaci toků energie v těle.
Lávové kameny odstraňují blokace na důležitých bodech (meridiánech) a dodávají potřebnou životní energii.

 

Masáž obličeje lávovými kameny (omlazující ! )

Masáž obličeje lávovými kameny spojuje do jednoho harmonického celku tepelné účinky lávových kamenů a kosmetickou masáž obličeje. Výsledkem je dokonalá sestava, která má vynikající účinky v omlazení a regeneraci pleti obličeje, v povzbuzení lymfatického systému a v uvolnění svalů v oblasti tváře, krku a dekoltu.                                                                              To vše přispívá nejen k výraznému zlepšení fyzického vzhledu, ale také k celkové relaxaci organismu a k navození duševní pohody a vnitřního klidu.

Masáž obličeje lávovými kameny patří k populárním trendům a je čím dál více oblíbená jak v masérské, tak v kosmetické praxi.

Za krátký okamžik můžete zlepšit výraz své tváře, odstranit stres a načerpat novou energii.

Masáž proti celulitidě

Masáž proti celulitidě a formování postavy je jednou z nejžádanějších odborných masáží. Kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a  zábal. Masážními hmaty se uvolní tukové buňky, zlepší se podkožní metabolismus, krevní oběh a zrychlí se odtok toxických látek z těla.Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou.

Celulitida je vlastně chytré ochranné opatření. Pokud je v našem těle příliš mnoho toxinů, které by mohly kolovat v organismu a poškozovat jej, tělo je přemění na tuk. Podkožní tukové buňky se pak spojují do větších celků, které tlačí proti pokožce, zhoršují její prokrvení a poškozují vazivo. Buňky tak sílí, tuhnou a vzniká tzv. pomerančová kůže čili celulitida. Ta bývá nejvýraznější na bocích, stehnech, zadečku či bříšku. Doporučení: nejprve celá kůra (cca 10 ošetření, 2-3x týdně) nebo individuálně dle stupně celulitidy, dále alespoň 1 x měsíčně.

Reflexní masáž plosek nohou

Reflexní masáž plosek nohou je velmi příjemná a uvolňující masáž, která slouží především k uvolnění drah a nastartování orgánů.

Reflexní masáž plosky nohou, tedy chodidel, představuje jednu z nejdostupnějších metod alternativní medicíny. Dle učení starých Číňanů se v ploskách nohou zobrazují reflexní body, které jsou zakončením drah vedoucích od všech orgánů. Na naše chodidla se tedy promítají orgány celého těla. Při této terapii se provádí stimulace tlakem na konkrétní místa, díky které se reflexologicky ovlivňuje zdraví odpovídajících částí těla. Působením na jednotlivé body na ploskách nohou můžeme příznivě ovlivnit funkce vnitřních orgánů, činnost nervového systému, žláz či motorický aparát a harmonizovat tak tělesné i psychické procesy.

Následnou masáží a jemným tlakem na spodní části nohy lze zjištěné problémy výrazně zmírnit nebo i odstranit.

reflexní masáž se doporučuje pravidelně, protože je třeba povzbudit organismus k regeneraci a snížit každodenní zátěž.

Manuální lymfodrenáž - ruční lymfatická masáž

Co je vlastně lymfatický systém ?

Je to méně známá část oběhového systému, která nemá žádnou centrální pumpu /tedy srdce/, jež by jejímu oběhu napomohla.Pohyb lymfy místo toho závisí na tlaku vyvolaném normální aktivitou okolních svalů. Náš sedavý životní styl, stres, různá onemocnění, to vše vede k zatížení našeho imunitního systému a k nedostatečně efektivnímu oběhu lymfy.

Proč je lymfa tak důležitá?

  • podílí se na odstraňování toxických odpadů ze všech částí těla

  • odčerpává tekutiny, takže špatný lymfatický koloběh vede k zadržování tekutin v těle otoky

  • celulitida – souvisí se zadržováním toxických odpadů a tekutin zvláště ve stehenních partiích na bocích a hýždích.

Ruční lymfatická masáž celého těla patří mezi nejúčinnější metody, která pročišťuje a harmonizuje organismus.

Nejúčinnějším způsobem jak podpořit lymfatický oběh je podstoupit cca 8 terapií manuální lymfodrenáže ve frekvenci 2-3 x týdně s opakováním 2-3 x ročně.

NĚCO VÍCE O LYMFATICKÉ MASÁŽI A LYMFATICKÉM SYSTÉMU:

Lymfatická masáž

Odborná masážní technika zaměřená na posílení správné funkce imunitního systému. Dochází při ní k urychlení toku lymfy. Ta má schopnost odvádět škodliviny z organismu, podporovat detoxikaci, zvyšovat obranyschopnost organismu (imunitu). Lymfa má vliv na vstřebávání vody, bílkovin, tuků, tvorbu protilátek a likvidaci choroboplodných zárodků. Při lymfatické masáži dochází k odstraňování lymfatických otoků, ovlivňuje podkožní tkáň, zlepšuje pokožku dekoltu, obličeje a napomáhá k prevenci vrásek. Významně působí na lymfatický a žilní systém po dlouhém stání či fyzické námaze, při pocitech únavy, těžkých nohou a otocích, výborná prevence proti celulitidě a křečovým žilám.

Co je to lymfatický systém?

Lymfatický systém (nebo také mízní systém) je skupina cév, které sbírají tkáňový mok, který se přestupem do lymfatických vlásečnic stává lymfou. Lymfa je tekutina proudící v lymfatických cévách, sbírá se z celého těla a vrací se do krve. Složení lymfy je podobné krevní plazmě. Lymfatický systém odvádí z tkáňového moku přebytečné bílkoviny, tuk, ale i škodlivé látky, odvádí je přes uzliny, které jsou pomocí bílých krvinek filtrovány, zpět do krevního řečiště. Systém brání šíření infekce a nádorového bujení. Podílí se nezanedbatelným způsobem na imunitním systému a detoxikaci lidského těla. Na rozdíl od krevního systému nemá lymfatický systém svůj pohon. Tekutina - lymfa - se pohybuje v lymfatických cévách a kapilárách pomocí dýchacích pohybů hrudníku a stahováním kosterních svalů. Právě mělké dýchání, nedostatek pohybu, ochablost svalů a podkožních tkání jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek (toxinů) ve tkáních a kloubech. Lymfatické cévy jsou téměř v celém těle a slouží k odvodu škodlivin, které nahromaděním můžou vytvářet otoky.

Při různých nemocech bychom na lymfatický systém neměli zapomínat. Určitě zde existuje přímá souvislost s problémy pokožky - celulitida, akné, pokožka s velkými póry. Špatný lymfatický koloběh dále souvisí s únavou, různými otoky, trombózami, růží, pooperačními komplikacemi, zatížením jaterním. Játry za den proteče asi 1-2 litry lymfy. Pokud selže transportní a filtrační schopnost lymfy, pak náš organismus začne být zatěžován působením látek, které jsou pro tělo škodlivé.

Lymfatickou masáží cíleně dosáhneme:

zrychlení toku lymfy v organismu a tím odvod škodlivých látek z těla - detoxikaci (pomoc např. při akné, vypadávání vlasů, u častých zánětů dutin a angíny, bolestech hlavy, únavě a pod.)

vyprazdňování tukových buněk - zmírnění celulitidy a zlepšení kvality kůže

zmenšení otoků a pocitů těžkých nohou (vhodné u osob vystavených dlouhodobému sezení, nebo stání, např. u zaměstnanců v kanceláři, nebo v obchodech)

zvýšení imunity - můžeme odstranit časté nachlazení, alergie

urychleného vstřebávání hematomů - např. po úrazech, zlepšení hojení, předchází zánětlivým procesům

prevence varixů - křečových žil

u poruch menstruačního cyklu jeho upravení

prokrvení, omlazení pokožky

uvolnění a relaxace organismu

Protože při lymfatické masáži dochází k hlubukému pročištění organismu, je dobré si ji dopřát:

na jaře nebo na podzim, kdy se tělo čistí

před operacemi - pooperační stavy jsou bez komplikací, rány se snadněji hojí a organismus se rychleji vrací do formy

po léčbách, např. po chemoterapii

před plánovaným otěhotněním

Doporučení pro klienty v den masáže nebo v průběhu kůry:

 dodržovat pitný režim

 omezit bílkoviny ve stravě

 nepít alkohol, vynechat kávu a cigerety

 psychický a fyzický odpočinek

 jít brzy spát

Po lymfatické masáži může nastat reakce organismu v podobě:

 únavy nebo naopak aktivity

 pocitu sucha v ústech

 bolestech hlavy, která však brzy odezní

 častějšího močení

 při problémech s akné může nastat zhoršení stavu pokožky

K nastartování lymfatického systému je dobré absolvovat kůru v rozsahu přibližně 8 hodin v průběhu max.jednoho měsíce. Kůry se odvíjejí od případných obtíží klienta, na začátku vždy proběhne konzultace, kdy je sestaven rozpis jednotlivých terapií.  Další vhodnou podporou je občasná jednorázová lymfatická masáž, doporučuji jednou měsíčně 2 hod. nebo zopakování celé kůry za půl až jeden rok. Pro správnou funkci lymfatického systému je důležitá životospráva.

Pro kosmetické účely se lze zaměřit jen na určitou část těla, např. obličej nebo nohy.

Absolutní kontraindikace:

 nádorové onemocnění, které není v remisy

 akutní bakteriální, plísňové a virové onemocnění

 onemocnění ledvin

 hnisavá rána

 zvýšená funkce štítné žlázy

Relativní kontraindikace:

 těhotenství

 vysoký krevní tlak

 onemocnění jater a srdce

 astma bronchiale

Toto pouze se souhlasem lékaře. Vždy, pokud si nejste jistí, poraďte se se svým lékařem.

Dokonalá funkce lymfatického systému je předpokladem pro zdraví každého člověka.

Čokoládová masáž se zábalem

Luxusní čokoládová masáž je opravdovým pokušením pro všechny milovníky její nádherné vůně. Tato masáž je ve   většině relaxačních wellness centrech špičkou mezi masážemi a zkrášlujícími procedurami.

 

Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopamínu a uvolňovat endorfíny a serotonin, zdroje štěstí. Díky čokoládové masáži a zábalu, tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Má příznivé účinky na činnost srdce a detoxikaci, odplavení nežádoucích  a toxických látek. Hořčík v čokoládě ovlivňuje bolesti hlavy, soustředění, správnou činnost nervů, působí proti stresu a zánětům.

 

Na začátku masáže Vám bude proveden čokoládový peeling. Ten Vám pokožku krásně vyčistí, vyhladí a připraví ji na další proceduru. Potom Vám bude provedena masáž zad horkou čokoládou. Následovat bude čokoládový zábal, masáž končetin a plosek nohou čokoládovým olejem.

Masáž pro těhotné

Těhotenství je krásné období v životě ženy, plné očekávání a těšení se na příchod nového človíčka. Ať už žena chodí do práce, či v době těhotenství zvolní svoje tempo a zůstane doma, mohou se v průběhu devíti měsíců objevit potíže s bolestí zad, nohou, klubů… Takové potíže jsou poměrně časté a vznikají v důsledku zvyšující se hmotnosti a změny těžiště těla i u maminek, které podobné potíže nikdy předtím neměly. K  jejich zmírnění či úplnému odstranění může pomoci masáž

Masáže těhotných se mohou provádět na masážním stole – maminka neleží na břiše, ale na boku a masíruje se vždy jedna půlka zad a potom druhá, další možností je provedení masáže na pohodlné židli nebo na měkkém gymnastickém míči či sedacím vaku, kdy si maminka sama najde vhodnou polohu pro masáž.

Nevhodná je masáž pouze pro těhotné ženy do třetího měsíce a při rizikovém těhotenství.

Parafínový zábal na ruce

Parafínová lázeň a zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní i estetické účinky.                                                                      

Působí blahodárně na celou nervovou soustavu, po terapii jsou ruce odpočinuté, hladké, jemné a sametově hebké. V kosmetice se používá aromaterapeutický parafín s obsahem aromatických olejů a vitamínů pro výživu, zjemnění, prohřátí a prokrvení ošetřované pokožky. 

Pravidelnými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásně jemné hedvábné pokožky, její viditelné a okamžité omlazení, ale dojde i k uvolnění bolestivých kloubů a ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy, např. při práci na počítači.

Zábal je vhodný i na bolavé klouby,koleno,rameno apod

Bambusová masáž

Jedná se o masáž hloubkovou, která zcela jedinečně a neobyčejně účinně dokáže protáhnout svalová vlákna a svaly naprosto celého těla. Tato technika teprve proniká do našich "končin" z USA a stává se oprávněně velikým trendem. Zahrnuje v sobě prvky masáže thajské, čínské a shiatsu masáže , ale také lymfodrenáže a klasické masáže.

Bambusová masáž je osvědčená v boji proti ztuhlým svalům, dokáže úžasně pomáhat proti celulitidě a při tlaku na určená místa pomůžete klientům při nejrůznějších problémech. Při bambusové masáži se pracuje s tlakem a daným typem bambusové tyče, které jsou nahřáté na příjemnou teplotu.

účinky masáže:

◾zbavuje fyzického a psychického napětí ◾urychluje odplavení toxinů z těla ◾zlepšuje kvalitu kůže a podkoží ◾zrychluje proudění krve a lymfy ◾pomáhá proti celulitidě ◾pomáhá prohřát organismus

Rašelinové zábaly

Rašelina je prastarý přírodní poklad, který přes veškeré nové objevy a výzkumy nebyl překonán. Rašelinu jako takovou využívali už ve starém Řecku v proslulých řeckých lázních. Ve střední Evropě se pro léčebné účely využívá už přes 200 let. Těží se v přesné fázi humifikace na rašeliništích v oblastech přírodních léčivých pramenů. Soli obsažené v minerálních pramenech, které rašelinu napájejí, prostupují rašelinovým substrátem a obohahacují ho o kyselinu humitou, křemičitou, tříslovou, jantarovou, mravenčí a jiné bohaté léčivé látky a minerály.

Rašelina blahodárně působí a pomáhá při:

• syndromech svalového přetížení • artróze • hojení jizev • atopickém ekzému • lupénce, akné • bolesti kloubů i svalů • obezitě • celulitidě • gynekologických problémech • chorobách trávicího ústrojí • metabolické poruchách • urologické nemocech • nervových nemocech • gynekol. nemocech

Postup u rašelinového zábalu:

Jednorázový rašelinový zábal se položí na záda (nebo na jinou problémovou část tělapropustnoustranou, tím se do těla může lehce uvolňovat vše dobré, co rašelina přináší. Na tento zábal se položí nahřátý nosič tepla, který ohřívá a potom také udržuje rašelinový zábal ve správné teplotě. Tělo je pak přikryto ještě dekou. Není třeba se obávat ušpinění. Dnes velmi využívané kvalitní jednorázové zábaly, tyto obavy zcela vyloučí. Samotný rašelinový zábal trvá asi 30min. Po sundání zábalu je tělo otřeno teplým, mokrým ručníkem a déle může následovat relaxační masáž. Teplem zahřáté tělo je ideálně připraveno na masáž. Před samotným zábalem je možné podstoupit i peeling. Ten odstraní odumřelé buňky z těla a rašelina pak může lépe prostupovat do těla. Záleží jen na Vás jakou variantu si z nabídky vyberete.

Tejpování vbočeného palce

Prsty na nohou mají jít ve směru nártních kostí. Jsou důležité „uchopovače“ země, které nás nesou a díky kterým cítíme větší stabilitu, pokud fungují správně.     

 Je zásadní, aby palec byl ve formě, silný a ohebný, který umožní noze při chůzi a běhu se odrazit do dalšího pohybu.

 

Vše začíná již omezeným výběrem obuvi, kdy vybočený kloub palce v užší botě tlačí. Designéři bot trochu zapomněli, že nejdelší prst na noze je palec či ukazováček a že nemáme tudíž prsty do špičky, jak je vytvořena většina bot.
Nejnevhodnější je chůze ve střevíčkách, ať s podpatkem nebo bez něj. Bota by se měla kupovat stejně široká, jako je šíře nártu při došlapu. Je-li bota užší než noha, je logické, že zánártní kosti a prsty budou v botě stlačené a nucené do nepřirozené polohy. Dnes jsou oblíbené tzv. balerínky. Ženy a dívky, které je nosí, jsou vhodné kandidátky na patní ostruhu, plochou nohu a deformace prstů. Vbočený palec vidíme více u žen než u mužů. Tudíž role obuvi, respektive módní trendy v obouvání, hraje významnou roli.
Mladší pacientky řeší estetiku, starší bolest

O estetický problém jde však pouze z počátku, následně je ohrožena funkce kolenního i  kyčelního kloubu. Postupně se přidružují další zdravotní problémy. Nepružnost nohy ovlivňuje otřesy v koleni a kyčli, ty se pak mohou přenášet výše do páteře i šíje.
Některé korektory, které se vkládají mezi prsty, nedávají smysl. Palec je tak silný prst, takže tlačí na další prsty a vychylují je z osy. Pevný tejp Vám palec zafixuje a dík tomu jej můžete korigovat i přes den, při chůzi i sportu.

Indická antistresová masáž hlavy

Tradiční indická masáž hlavy přinese Vašemu tělu pocit odpočinku, zklidnění a navodí stav celkové pohody.
 V průběhu samotné masáže hlavy dochází k uvolnění ramen, šíje, paží. Zahrnuje masáž hlavy a obličeje. Masáž kůže na temeni hlavy podporuje růst a výživu vlasů, dochází k uvolnění a odplavení stresu z těla.
Indická masáž hlavy – CHAMPI pochází z tradiční indické masáže hlavy, která byla prováděna lazebníky, především jako posilující masáž kůže hlavy, jež měla povzbuzující a osvěžujcí účinek. Začlněním prvků ayurvédské masáže hlavy, která je energetická, osvěžující a relaxační současně, vznikla účinná terapie, jež dokáže znásobit fyzické, duševní i energetické účinky původně jednoduché indické masáže hlavy.
Po fyzické stránce přináší indická masáž hlavy  zlepšení při bolestech hlavy, migréně, ucpaných dutinách, nespavosti, hučení v uších, napětí v čelistních kloubech. Působí antistresově na celé tělo.
Po mentální stránce přináší indická masáž hlavy  uvolnění nervového systému a odstraňuje únavu způsobenou stresem a napětím, podporuje jasnější koncentraci a myšlení, uvolňuje stagnující energii. Přináší pocit harmonie, klidu a pokoje.

Spoušťové body

Co si představit pod názvem  SPOUŠŤOVÉ BODY ? (Trigger points)

Jedná se o změny, ztuhlá místa, která se vyznačují zvýšeným napětím v měkkých tkáních – svalech (čím starší, tím zatvrdlejší místo ve svalové tkáni). Tyto body bývají zdrojem bolesti, ochablosti, omezení pohybu a dalších potíží. Problémy způsobené těmito body se často neobjevují v místě postiženého svalového snopce, ale úplně na jiném svalu (stěhování po svalových zřetězeních  - svaly jsou na sobě závislé, nepracují odděleně, stejně jako spolupracují vnitřní orgány).

Pokud se existence spoušťových bodů neřeší, může po několika letech vést až k chronickým dysfunkčním problémům (svalovina „zavápní“), s nimiž si  terapie neumí poradit. V mnoha případech díky nepřetržité bolesti dochází k psychické nepohodě „trpitele“.

Jak vznikne spoušťový bod ?

Zranění, nehody, pády, tedy mechanické poškození. Také jednorázové přetížení svalu, ať už neuváženým tréninkem, nebo nesení příliš těžkého nákupu v jedné ruce, je způsob, jak sval "odrovnat" do trvalého stažení. Ofouknutí po námaze bývá často poslední kapkou. K přetížení svalů může dojít nejen přílišnou aktivitou, ale stejně tak i dlouhým sezením, špatným držením těla, nevhodnou matrací, nadváhou apod. A nakonec, možná nejdůležitější faktor, je psychika.

Přenesená bolest

Přenesená bolest je typickým symptomem spoušťových bodů. Některé příklady přenesené bolesti jsou migrény, bolesti dutin, čelistí, uší, krku, píchání v bocích při běhu, bolavé nohy, chodidla, atd. Ztuhlost a bolest v  kloubech jako zápěstí, lokty, ramena, kolena a kyčle často nebývá nic jiného  než přenesená bolest ze spoušťových bodů přiléhajících svalů.

Ošetření spoušťových bodů

Reflexní odblokování postižených a zkrácených svalů – stlačení spoušťového bodu.  

Protažení svalu (svalové skupiny), kde byly spoušťové body nalezeny.

Spinal touch

Spinal touch je terapeutická metoda narovnávání páteře pomocí přesně provedených velice jemných dotyků na bodech, které se nacházejí na hýždích, zádech, břichu a hlavě. Při jejich provedení a po něm, dochází k okamžitému uvolnění páteře a jejímu samovolnému narovnání do správné pozice, čímž se zároveň uvolní a zprůchodní veškeré vnitřní orgány a ty začnou lépe fungovat. Naše páteř v sobě skrývá místa, která stačí správně otevřít a stlačit a zbavíme se mnoha potíží. Narovnejte se a vše se zlepší, i psychika, odejde napětí a lépe nám to myslí.                                                                    K deformaci páteře dochází v dlouhých časových úsecích postupně. Proto její vyrovnání do optimálního stavu není možné provést okamžitě. Už z první návštěvy ale odchází pacient často bez bolestí. Po příchodu klienta se změří rovnost jeho páteře pomocí olovnice a speciální nášlapné desky. Určí se jeho těžiště, které je u každého člověka na jiném místě. Zjistíme, ve kterých místech je páteř vychýlená, a pak se lehce stimulují již zmiňované body, které pak bolest odstraní. Během takového zákroku, kdy klient odpočívá na lůžku ,se může páteř narovnat až v rozsahu pěti centimetrů od původního stavu.

Může se stát, že některý klient může pociťovat například menší závrať. Metoda spinal touch je také energetická masáž a výrazně působí na celý organismus. Zlepší například i dýchání, zažívání a další procesy v těle.

Metoda Spinal Touch je vhodná například i pro těhotné ženy, děti, těžce fyzicky pracující osoby, lidé při sedavých zaměstnáních.seniory a další.